Hratelnost

Předchozí video Mass Effect: Andromeda nám umožnilo nahlédnout na zbraně a schopnosti. A protože ve hře není systém postav, jsou všechny schopnosti dostupné a dají se upgradeovat různými způsoby vzhledem k uživatelskému přizpůsobení stylu hry.
Najdeme tam přes tucet schopností a 300 upgradů, které jsou dostupné ve třech kategoriích: Biotics, Combat a Tech. Jelikož jsou všechny schopnosti odemknuté, hráči je umožněn přístup k sedmi typům dostupných profilů. Ve videu jsou podrobné informace o dvou z nich: Adept a Explorer.

Pro ty, kteří se spíše zajímají o Biotics, profil Adept nabídne více bonusů z této kategorie, aby se přizpůsobil stylu konkrétního hráče. Tyto bonusy zajistí větší efektivitu ve schopnostech Biotics, stejně jako délku jejich trvání. Čím více hráč vyrovná tyto schopnosti, tím silnější budou.

Hráčům, kteří dávají přednost směsici schopností, udělá radost fakt, že profil Adept je kombinací Biotics, Combat a Tech schopností. Poskytuje různorodá vylepšení a výhody pro všechny zvolené schopnosti.

A pokud jde o výzbroje zmíněné v předešlém videu, hráči si také mohou měnit profily, kdykoliv se jim zachce. Pro zjednodušení si hráč může označit jeden z profilů jako oblíbený. Jeden slot může obsahovat tři schopnosti a jeden profil. Jsou zde dostupné čtyři sloty, což znamená, že hráči si mohou do oblíbených vybrat až ze čtyř profilů a dvanácti schopností.

Oddíly se během bitvy budou hodit. Každý z šesti členů má tři aktivní a tři pasivní schopnosti. Například Cora, která ve videu používá Biotics jako pomocná síla, zatímco Drack vystupuje jako mlátička se schopností damage soaking. Členové hráčovy posádky se také mohou dostat na stejnou úroveň.

Členové oddílu mohou být vysláni do různých částí bitevního pole a dostávat příkazy bránit, zaútočit nebo se sjednotit. Hráč se s nimi může i spojit a využít silné kombinace, které se aktivují, když člen posádky hráči připraví jednoho nebo skupinu nepřátel. To spustí likvidaci, což znamená, že hráč nebo člen posádky může „odpálit a dokončit úkol.“

Alex nedávno strávil nějaký čas s Mass Effect: Andromeda a zdálo se, že byl s tím, co si zahrál, spokojen. Video, které vidíte v jeho osobní recenzi, je stejné jako to nahoře, avšak s tím rozdílem, že chybí komentář. Jsou to v zásadě ilustrační záběry.